Škola KATEŘINKY
ŠKOLA KATEŘINKY
BAKALÁŘI

Erasmus +

Výroba konfekce v praxi: módní návrhářky byly na stážích v Portugalsku

16. října 2018

O víkendu se z Portugalska vrátila poslední skupina dívek, které byly na stáži v tamních textilních firmách Samidel Confecções a Faroma. Měly jedinečnou možnost seznámit se s výrobou konfekce a naučit se tištění na textil pomocí laseru. Zkušenosti z jihu Evropy jim rozšiřují možnosti uplatnění v prostředí módního průmyslu.

Celý článek  ZDE

Fotografie

Budoucí policisté, hasiči a vojáci z libereckých Kateřinek na kurzu přežití v Lotyšsku

5. řijna 2018

Liberecká Střední škola Kateřinky je jednou z mála líhní budoucích profesionálních záchranářů, policistů, hasičů nebo vojáků. Od loňského roku začala své žáky posílat na kurz přežití do Lotyšska. Kromě pobytu v tamní divočině se žáci zdokonalili i v sebeobraně nebo v technikách záchrany zraněných osob. Všechny dovednosti využijí v praxi – žáci totiž po ukončení studia nastupují k policii, hasičům i do armády.

Celý článek  ZDE

Fotografie

Žáci z Liberce rozsvítili finský festival City of Light

5. řijna 2018

Do tradičního festivalu v Jyväskylä letos opět vstoupili liberečtí žáci. Na akci, která ročně přivítá desítky tisíc návštěvníků, kateřinští designéři vystavovali tři objekty. Hlavním motivem bylo další využití odpadu. Veřejnost zaujala instalace liberecké dvojice, která upozornila na pozlátko konzumní společnosti.

Celý článek  ZDE

Fotografie