Záchranáři opět mezi nejlepšími

8. dubna 2014 uspořádala Střední zdravotnická škola, Ruská, Praha 10 soutěž v první pomoci pro žáky škol s oprávněním k výuce oboru vzdělání 68-42-M/01 bezpečnostně právní činnost. Tříčlenná soutěžní družstva v modelových situacích předváděla laickou první pomoc za pomoci běžného vybavení, které je obsahem lékárničky první pomoci. Do soutěže se přihlásilo 13 družstev. Za naši školu to byly 2 trojice „čtvrťáků“. Družstvo ve složení M. Malá, L. Mach a D. Frková z Prahy přivezlo cenné stříbro, když na 1. místo ztratili jen několik setin bodu. Nezklamal ani tým ve složení K. Kotúček, K. Sasová a A. Jedlička, který také s minimální ztrátou obsadil 5. místo. Naši záchranáři svými výsledky udělali velkou radost nejen paní učitelce Bubeníkové, která je na zdravovědu připravuje, ale i ostatním vyučujícím a řediteli školy.

Naše škola se podobných soutěží účastní často, pro studenty je to výborná příprava na maturitu. V tomto případě na praktickou maturitní zkoušku ze zdravovědy a první pomoci.

Naši studenti opět prokázali svou kvalitu. Patří ve svém oboru mezi nejlepší v republice. V loňském roce u maturity dopadli mezi žáky škol s oprávněním k výuce oboru vzdělání 68-42-M/01 bezpečnostně právní činnost nejlépe v ČR.

Zpracovávám...