Truhláři roku jsou opět z Kateřinek

Konec listopadu bývá v kalendáři vyhrazen pro celorepublikové učňovské soutěže a přehlídky. Jejich cílem je obnovení prestiže učňovského školství. Tradičními účastníky těchto akcí jsou i studenti SOU nábytkářského v Liberci.

Na výstavišti v Českých Budějovicích se ve dnech 21. – 23. 10. 2015 uskutečnila za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Krajského úřadu Jihočeského kraje a ve spolupráci s Jihočeskou hospodářskou komorou České Budějovice největší přehlídka středního odborného a učňovského školství v České republice s názvem Vzdělání a řemeslo. Součástí přehlídky jsou i studentské soutěže v různých oborech. V Českých Budějovicích soutěžili i truhláři z mnoha škol z celé České republiky. Tým SOU nábytkářského z Liberce - Kateřinek zde chtěl navázat na úspěchy z minulých let. Studenti 3. ročníku Dominik Koďousek a Zbyněk Dostrašil se obtížného úkolu ani konkurence nezalekli. Uspěli na výbornou jak v testu z odborných znalostí, zaměřeného na výrobu nábytku a stavebně truhlářskou výrobu, tak v praktické části soutěže při výrobě odkládacího stolku. Truhláři z Kateřinek tedy opět získali titul „Truhlář roku“.

„Naši studenti opět ukázali, že patří k nejlepším v České republice,“ hodnotí tyto úspěchy ředitel SOU nábytkářského Mgr. Václav Tichý. Pokud rodiče chtějí nabídnout svým dětem perspektivu do budoucna, škola v Kateřinkách jim poslouží jako skvělý odrazový můstek. Tato škola velkou měrou přispívá k zachování tradiční české řemeslné dovednosti. Více informací najdete na webové adrese www.skolakaterinky.cz/.

Zpracovávám...