Design interieru

architektura

 

Čtyřletý maturitní obor Architektura a design interiéru je vhodný pro chlapce i děvčata s dobrým prospěchem, tvořivostí a výtvarným projevem se zájmem o atraktivní povolání bytových architektů a designérů, kteří se zabývají navrhováním interiérů.


Žáci se v průběhu studia naučí navrhovat nábytek, vybavení a zařízení interiérů včetně dispozičního řešení, návrhu barevného provedení, výběru podlahových krytin, bytových textilií, osvětlení. Podrobně se seznámí s materiály a technologií výroby nábytku, naučí se zpracovávat konstrukční dokumentaci, pracovat se speciálními grafickými programy, posuzovat ekonomické aspekty výroby i základy účetnictví. Součástí studia jsou i odborné exkurze a žáci mají možnost navštívit přední národní i mezinárodní výstavy a veletrhy (např. Národní galerii v Praze, Zwinger v Drážďanech, Louvre a veletrh nábytku a bytových doplňků Ameublement & Décoration v Paříži, Wohnen & Interieur-Messe ve Vídni nebo Salone Internazionale del Mobile v Miláně.) V průběhu studia mohou žáci získat i výuční list v oboru Truhlář.

Žáci se účastní za výhodných podmínek mezinárodních stáží. Kromě odborných vědomostí a dovedností a komunikačních schopností v angličtině, obdrží na závěr stáže mezinárodní Europass, prokazující získané mezinárodní, praktické kompetence. Ve školním roce 2012/2013 odjelo ve třech bězích 20 žáků na čtrnáctidenní stáž do Finska v programu Leonardo da Vinci. Žáci měli veškeré náklady hrazeny z prostředků EU včetně jazykové přípravy před odletem s rodilým mluvčím, letenek, ubytování, stravování, odborných exkurzí a výletů. Škola se snaží tyto oblíbené a úspěšné akce opět zorganizovat.

Absolventi mohou pokračovat ve studiu tohoto směru na vysokých školách v Praze, Brně, Ústí nad Labem, Zlíně i v Liberci (Architektonická tvorba, Umění, Design) nebo najdou po maturitě uplatnění v praxi v nábytkářských a dřevozpracujících firmách (konstruktéři, návrháři), v projekčních a architektonických ateliérech, v kuchyňských studiích, specializovaných prodejnách nábytku nebo samostatně jako bytoví architekti. Žáci obdrží živnostenský list opravňující k podnikání jako bytový architekt. Přihlášky ke studiu se zasílají do 30. listopadu. Součástí přijímacího řízení jsou talentové zkoušky. Škola pořádá přípravné kurzy k talentovým zkouškám. Informace na webových stránkách školy.

Učební plán (__)

 

Zpracovávám...