Hyundai Skills for the Future Award 2015 v Praze

Hlavička

UP Aranžér (__)

UP Aranžér (__)

Tříletý učební obor určený dívkám i chlapcům s vytříbeným vkusem, osobitým projevem, výtvarným citem a zájmem o design

Žáci se v tomto oboru učí upravovat a aranžovat výkladní skříně, prodejní prostory a výstavy s ohledem na sortiment zboží, sezónu a společenskou příležitost. Aranžují dárkové koše, ovládají základní techniky aranžování živé i suché vazby, realizují různé druhy propagačních a reklamních prostředků, naučí se pracovat s grafickými programy, ovládají metody práce s plotterovou grafikou a písmem, orientují se v marketingových komunikacích, v propagaci a reklamě.

Žáci se během studia naučí pomocí školních projektů realizovat různé typy propagačních a reklamních akcí, výstav a přehlídek nebo také vypracovat grafické manuály k jednotnému vizuálnímu stylu firmy v grafickém programu CorelDRAW.

Uplatnění absolventů je především v reklamních a propagačních agenturách, aranžérských dílnách supermarketů či samostatných soukromých aranžérských provozovnách. Nabízíme také možnost získání maturitní zkoušky na nástavbovém studiu v oboru Propagace.

Učební plán (__)

Hyundai Skills for the Future Award 2015 v Praze

Studenti středních škol z 15 evropských zemí se utkají ve finále soutěže Skills for the Future, Českou republiku reprezentují dvě studentské firmy. Hyundai Skills for the Future Award 2015, evropské finále soutěže pro studenty středních škol zapojených do projektu Skills for the Future (SFF), se uskuteční 9. června 2015 v Praze v hotelu Grandior. Akce se zúčastní studentské firmy z patnácti evropských zemí. Českou republiku budou zastupovat studentské podniky Nous Vous z Liberce a Future Movement z Hranic na Moravě. Cílem akce je podpořit podnikatelskou gramotnost studentů středních odborných škol a propojit svět vzdělávání se světem firem. Akci pořádá nezisková vzdělávací organizace JA Europe ve spolupráci se společností Hyundai.

Za Českou republiku se soutěže zúčastní dvě firmy, které vzešly z národního finále SFF, které se konalo v rámci soutěže JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU, veletrh podnikatelských talentů 21. dubna 2015 v Praze. Do finále postoupila vítězná firma Nous Vous ze Středního odborného učiliště nábytkářské Kateřinky Liberec pod vedením vyučující Lenky Ciglanové a firma na druhém místě - Future Movement ze Soukromé střední školy Hranice. Děvčata z Nous Vous zabodovala s projektem autodoplňků pro ženy, které považují svůj vůz za módní doplněk, chlapci z Future Movement zaujali inovativními řešeními pro vylepšení starších vozů.

 

Czech team - advertising agency, NOUS VOUS  Advertising agency Nous VOUS - Czech republic

Zpracovávám...